چاپ این صفحه

کیفیت را قربانی نکرده‌ایم

تعداد بازدید : 99
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۷
والادیا بت آشور- مدیرعامل مجموعه برگ سبز و تیک تاک

به گزارش سرویس خبر و گزارش نساجی امروز،  بت‌آشور، فعالیت در صنعت پوشاک را از صفر شروع کرده است اما همیشه «اول بودن» انگیزه‌اش را برای تلاش و پشتکار را دوچندان نموده است. وی ادامه می‌دهد: « به روش مدرن کار را ادامه می‌دهیم زیرا تداوم فعالیت با روش‌های قدیمی و سنتی، منطقی نیست و باید با علم و تکنولوژی‌های روز همراه و همگام باشیم.»


این فعال صنعت پوشاک معتقد است : «واحدهای تولیدی با مشکل بزرگ تهیه و تأمین مواد اولیه باکیفیت دست و پنجه نرم می‌کنند و در صورت رفع این مشکل، قابلیت تولید محصولات قابل رقابت با مشابه خارجی را دارند.»

 

*نساجی امروز: بیوگرافی و آغاز فعالیت در صنعت پوشاک


متولد تهران سال 1339 هستم. سال 1363 در بنکداری پوشاک بچه‌گانه فعالیت خود را آغاز کردم و پس از یک‌سال تصمیم گرفتم به صورت مستقل این کار را ادامه دهم. حدود 5-4 سال بدون مغازه به ‌ویزیتوری پوشاک بچه‌گانه در بازار تهران فعالیت نمودم. ‌سال 1370 مغازه‌ای با برند آشور راه‌اندازی کردم و به بنکداری پوشاک نوزاد و بچه‌گانه ادامه دادم. 


در آن زمان برای رقابت با بنکداران، به ذهنم رسید که با ارائه زیرپوش نوزاد (‌که پایه و اساس پوشاک این بخش را تشکیل می‌دهد) شروع کنم و به این ترتیب زیرپوش‌های نوزاد با طرح و مدل‌های بسیار متفاوت‌تر از نمونه‌های موجود با برند آشور به بازار ارائه شد که خوشبختانه مورد استقبال چشمگیر بازار قرار گرفت. 


پس از گذشت چندین سال این سوال به ذهنم خطور کرد که چرا تمام تولیدکنندگان پوشاک نوزاد و بچه‌گانه، فقط لباس از جنس پلی‌استر- پنبه تولید می‌کنند و متوجه شدم دلیل اصلی این امر بالا بودن قیمت تمام شده پوشاک تمام پنبه است لذا تمام تلاش و پشتکار خود را به عمل آوردم تا اولین نفری در ایران باشم که لباس نوزاد را با نخ صد درصد پنبه ارائه می‌دهد. شاید این اقدام افزایش قیمت محصولات آشور را به همراه داشت اما ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات به‌عنوان اولویت نخست مجموعه ما، اعتبار و خوش‌نامی آشور را به‌عنوان ارائه‌‌دهنده پوشاک صد درصد پنبه‌ای در ذهن مصرف‌کنندگان دوچندان نمود. 


به تدریج فعالیت‌های آشور گسترش پیدا کرد و تعداد واحدهای تولیدی که سفارش کار به آنها می‌دادیم افزایش یافت تا سال 1393 که یکی از همین تولیدکنندگان، برند آشور را به نام خود ثبت کرد و کار به مراجع قانونی ارجاع شد اما در نهایت پس از حواشی و کش‌وقوس‌های فراوان نتوانستیم با برند آشور به فعالیت خود ادامه دهیم.   


با همکاری پسرم که نقش بسیار موثری در پایداری من مقابل مشکلات ایفا کرد، توانستیم دو برند «برگ سبز» و «تیک تاک» را به صورت رسمی و قانونی ثبت نماییم و بدون توجه به موانع و چالش‌های موجود به حرکت ادامه دادیم. البته برند تیک تاک با پیشنهاد پسرم شکل گرفت و تمام تلاش‌های از صفر تا صد آن برعهده ایشان بوده و هست. 


در حال حاضر شعار مجموعه ما «‌بهترین، برای بهترین‌هاست» و هر دو برند ما یعنی «برگ سبز» و «تیک‌تاک» در زمینه پوشاک نوزاد تحت نظارت و مدیریت اینجانب به فعالیت خود ادامه می‌دهند.  

 

*نساجی امروز: سال 1363 که بنکداری پوشاک را آغاز کردید، وضعیت بازار و بنکداری پوشاک چگونه بود؟  


بخش عمده‌ای از پوشاک موجود در بازار، تولید داخل بود و واردات بسیار انگشت‌شمار و اندک انجام می‌شد، در تولید پوشاک نوزاد از پلی‌استر- پنبه استفاده می‌شود و کیفیت محصولات به مراتب پایین‌تر از محصولات امروز بود. با گذشت زمان اگرچه کیفیت مواد اولیه بهتر شد اما به دلیل تحریم، تولیدکنندگان با کمبود مواد اولیه مواجه شدند و به سختی مواد اولیه مرغوب را تهیه می‌کنند. در این شرایط به هیچ عنوان کیفیت را قربانی نکرده‌ایم و در صورت عدم دسترسی به مواد اولیه باکیفیت، حاضریم برای مدتی فعالیت را متوقف کنیم اما محصول بی‌کیفیت و درجه چندم به مشتریان ارائه ندهیم. 

 

 

 

*نساجی امروز: توان تولیدکنندگان پوشاک نوزاد و بچه‌گانه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟


تولیدکنندگان توانمند و مطرح این بخش برای تولید محصولات باکیفیت بسیار تلاش می‌کنند و سایر تولیدکنندگان را به چالش می‌کشانند و حتی آنان را به سمت ارتقای سطح تولیدات خود سوق داده‌اند. امروزه واحدهای تولیدی با مشکل بزرگ تهیه و تأمین مواد اولیه باکیفیت دست و پنجه نرم می‌کنند و در صورت رفع این مشکل، قابلیت تولید محصولات قابل رقابت با مشابه خارجی را دارند. 

 

*نساجی امروز: در زمینه فروش آنلاین هم فعال هستید؟ بسیاری معتقدند فروش اینترنتی محصولات مانند پوشاک به دلایل مختلف از جمله عدم امکان لمس آن توسط خریدار، چندان موفقیت آمیز نیست. دیدگاه شما در این زمینه چیست؟


بله یک فروشگاه اینترنتی طراحی و اجرا کرده‌ایم. شاید برندهای معروف دنیا به دلیل جلب اعتماد مردم، مشکلی در فروش اینترنتی ندارند اما به اعتقاد من هنوز برای ایرانیان فروش اینترنتی به خصوص در زمینه پوشاک نهادینه نشده است. البته اگر مصرف‌کنندگان شناخت قبلی از کیفیت محصولات برندهای مختلف داشته باشند و بدانند محصولاتی که از طریق فروشگاه‌های اینترنتی به فروش می‌روند، همان کیفیت و تنوع کالاهای موجود در فروشگاه‌های شناخته شده‌شان را دارند، بدون دغدغه و با خیال آسوده خرید اینترنتی را انجام می‌دهند. 

 

*نساجی امروز: در مجموعه تحت مدیریت شما، ‌ایده اصلی طرح‌‌ها و مدل‌های جدید پوشاک نوزاد چگونه انجام می‌‌شود؟


بیشتر از منابع خارجی الهام می‌گیریم و کارهای زیبا و جذاب خارجی که مشابه آن در بازار داخلی وجود ندارد را تهیه می‌کنیم و با اعمال تغییرات جزئی، به واحدهای تولیدی طرف قرارداد ارجاع می‌دهیم. 

 

*نساجی امروز: مطلب پایانی


فعالیت در صنعت پوشاک را از صفر شروع کردم اما همیشه «اول بودن» انگیزه‌ام برای تلاش و پشتکار را دوچندان می‌نماید. به روش مدرن کار را ادامه می‌دهیم زیرا تداوم فعالیت با روش‌های قدیمی و سنتی، منطقی نیست و باید با علم و تکنولوژی‌های روز همراه و همگام باشیم و در هر بخش اعم از بازاریابی، طراحی، تولید و ... کار را به متخصص آن بسپاریم. 


کلام پایانی این‌که از تمام تولیدکنندگان و فعالان صنعتی و تولیدی توصیه می‌کنم به نسل جوان، فرصت بدهند تا توانمندی‌ها و استعدادهای خود را به منصه ظهور برسانند. جوانان، انرژی و انگیزه‌های ‌بیشتری برای کار دارند و ضمناً از دولت محترم تقاضا دارم حمایت خودشان را از تولیدکنندگان سلب ننمایند تا باعث شکوفایی تولید ملی گردد. 

چاپ این صفحه